Werkgevers tot 250 werknemers uitgezonderd van rapportage werkgebonden personenmobiliteit

De verplichting om te rapporteren over werkgebonden personenmobiliteit (WPM) is versoepeld. Met een recent wijzigingsbesluit is de drempel verhoogd van 100 naar 250 werknemers. Dit betekent dat werkgevers met minder dan 250 werknemers niet (meer) hoeven te rapporteren over het woon-werkverkeer en zakelijke mobiliteit van hun personeel.

Wat houdt de wijziging in?

Tot voor kort gold de WPM-rapportageverplichting voor organisaties met 100 of meer werknemers. Die grens is nu verhoogd naar 250 werknemers. Bedrijven onder deze grens zijn daarmee uitgezonderd van de administratieve verplichtingen die horen bij de WPM-regeling. De wijziging is doorgevoerd vanwege de hoge regeldruk en praktische uitvoeringsproblemen, met name bij het mkb. De overheid verwacht met dit besluit een aanzienlijke vermindering van administratieve lasten.

De aanpassing geldt met terugwerkende kracht tot 1 januari 2026. Dat betekent concreet dat werkgevers met minder dan 250 werknemers geen WPM-rapportage meer hoeven aan te leveren over 2026. Het jaar 2025 is daarmee het laatste mogelijke rapportagejaar voor deze groep werkgevers.

Wat betekent dit voor jou als werkgever?

Heb je minder dan 250 werknemers, dan hoef je geen gegevens meer bij te houden of te rapporteren voor de werkgebonden personenmobiliteit (WPM). Als je je al had voorbereid op de rapportage over 2026, kun je deze werkzaamheden stopzetten. Voor bedrijven met 250 werknemers of meer blijft de rapportageverplichting wel gelden. Heb je meer dan 250 werknemers en ben je op zoek naar meer informatie over deze verplichting? Lees dan ons nieuwsbericht met alle informatie. Dit bericht vind je onderaan deze pagina.
Bron: Rijksoverheid

Gerelateerde berichten

Vanaf 1 juli verplichting rapporteren werknemerskilometers voor grote bedrijven

Nederland heeft afgesproken de CO2-uitstoot te verminderen. De CO2-uitstoot van zakelijk verkeer en woon-werkverkeer van werknemers hoort daar ook bij.